Prezident qarorlari ijrosida – ma’naviyat va hamjihatlik sari ezgu qadam
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 3-maydagi PQ–4307-son “Yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish va ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish to‘g‘risida”gi hamda 2019-yil 23-avgustdagi PQ–4434-son “Ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarorlarini amalda ro‘yobga chiqarish maqsadida Navoi innovatsiyalar universiteti rahbariyati tashabbusi bilan 2025-yil 23-avgust kuni Buxoro viloyatidagi muqaddas “Yetti pir” ziyoratgohlariga ma’naviy-ma’rifiy sayohat tashkil etildi.
Ushbu safar davomida universitet professor-o‘qituvchilari va xodimlari Buxoroi Sharifning qadimiy va muqaddas qadamjolarini ziyorat qildilar.
Jumladan, Abduxoliq G‘ijduvoniy, Hazrat Anjir Fagnaviy, Hazrat Bahouddin Naqshband kabi buyuk avliyolar maskanlariga tashrif buyurib, ularning hayoti va qoldirgan ma’naviy merosi bilan yaqindan tanishdilar.

В реализации указов Президента – благородный шаг к духовности и единству
В целях реализации указов Президента Республики Узбекистан от 3 мая 2019 года № ПП-4307 «О повышении духовности молодёжи и содержательной организации её свободного времени» и от 23 августа 2019 года № ПП-4434 «О мерах по повышению эффективности духовно-просветительской работы» 23 августа 2025 года по инициативе руководства Навоийского инновационного университета была организована духовно-просветительская поездка к священным святыням «Семь Пиров» в Бухарской области.
В ходе поездки профессора, преподаватели и сотрудники университета посетили древние и священные святыни Бухарского Шарифа.
В частности, они посетили места жительства таких великих святых, как Абдухалик Гиждувани, Хазрат Анджир Фагнави и Хазрат Бахауддин Накшбанд, и близко познакомились с их жизнью и оставленным ими духовным наследием.