Prezident qarorlari ijrosida – ma’naviyat va hamjihatlik sari ezgu qadam
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2019-yil 3-maydagi PQ–4307-son “Yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish va ularning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish to‘g‘risida”gi hamda 2019-yil 23-avgustdagi PQ–4434-son “Ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarorlarini amalda ro‘yobga chiqarish maqsadida Navoi innovatsiyalar universiteti rahbariyati tashabbusi bilan 2025-yil 23-avgust kuni Buxoro viloyatidagi muqaddas “Yetti pir” ziyoratgohlariga ma’naviy-ma’rifiy sayohat tashkil etildi.
Ushbu safar davomida universitet professor-o‘qituvchilari va xodimlari Buxoroi Sharifning qadimiy va muqaddas qadamjolarini ziyorat qildilar.
Jumladan, Abduxoliq G‘ijduvoniy, Hazrat Anjir Fagnaviy, Hazrat Bahouddin Naqshband kabi buyuk avliyolar maskanlariga tashrif buyurib, ularning hayoti va qoldirgan ma’naviy merosi bilan yaqindan tanishdilar.

In the implementation of the presidential decrees - a noble step towards spirituality and unity
In order to implement the decrees of the President of the Republic of Uzbekistan dated May 3, 2019 No. PQ-4307 “On improving the spirituality of youth and meaningful organization of their free time” and dated August 23, 2019 No. PQ-4434 “On measures to increase the effectiveness of spiritual and educational work”, on August 23, 2025, at the initiative of the leadership of Navoi Innovation University, a spiritual and educational trip to the sacred “Seven Pir” shrines in the Bukhara region was organized.
During this trip, professors, teachers and employees of the university visited the ancient and sacred shrines of Bukhara Sharif.
In particular, they visited the places of residence of great saints such as Abdukhaliq Gijduvani, Hazrat Anjir Fagnavi, and Hazrat Bahauddin Naqshband, and became closely acquainted with their lives and the spiritual legacy they left behind.