Ilmiy yutuqlar e’tirof etildi
Universitet Kengashining 1-son yig‘ilishida Kengash raisi, s.f.d. (DSc), professor Mavlonov Jo‘rabek Yorqulovich ilmiy unvon va daraja olgan professor-o‘qituvchilarni samimiy tabriklab, ularning ilmiy yutuqlarini e’tirof etdi.
Aniq, texnika va tabiiy fanlar kafedrasi o‘qituvchisi, biologiya fanlari doktori (DSc) A.A.Ilyasov Universitet Kengashi tavsiyasiga asosan tibbiyot fanlari bo‘yicha morfologiya ixtisosligida professor unvonini oldi.
Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi o‘qituvchisi N.Shopo‘latova pedagogika fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasiga ega bo‘ldi.
Filologiya va tillarni o‘qitish kafedrasi o‘qituvchisi R. Biksaliyeva filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasiga sazovor bo‘ldi.
Universitet rahbariyati va Kengash a’zolari ilmiy unvon va darajaga erishgan ustozlarni tabriklab, ularga kelgusi ilmiy-pedagogik faoliyatlarida yutuqlar tiladilar.

Ilmiy yutuqlar e’tirof etildi
At the 1st meeting of the University Council, the Chairman of the Council, D.Sc. (DSc), Professor Mavlonov Jurabek Yorqulovich sincerely congratulated the professors and teachers who received scientific titles and degrees and recognized their scientific achievements.
Specifically, the teacher of the Department of Technical and Natural Sciences, Doctor of Biological Sciences (DSc) A.A. Ilyasov received the title of professor in the specialty of morphology in medical sciences based on the recommendation of the University Council.
The teacher of the Department of Social and Humanitarian Sciences N. Shopulatova received the scientific degree of Doctor of Philosophy (PhD) in pedagogical sciences.
The teacher of the Department of Philology and Language Teaching R. Biksaliyeva received the scientific degree of Doctor of Philosophy (PhD) in philological sciences.
The university administration and members of the Council congratulated the teachers who achieved academic titles and degrees and wished them success in their future scientific and pedagogical activities.