Milliy g'urur ramzi: NIUda Davlat madhiyasining 32 yilligi keng nishonlandi!
Joriy yilning 10 dekabr sanasida Navoiy innovatsiya universitetida O'zbekiston Respublikasi Davlat madhiyasining 32 yilligiga bag'ishlangan ma'naviy-ma'rifiy tadbir tashkil etildi.
Tadbirda universitet rahbariyati, professor-o'qituvchilari, ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha prorektor, tyutorlar jamoasi hamda talabalar faol ishtirok etishdi.
Tadbirni universitet rahbariyati ochib berib, Davlat madhiyasining ahamiyati va uning har bir fuqaroning qalbida faxr-iftixor uyg'otishdagi o'rni haqida nutq so'zladi. Shuningdek, madhiyaga oid tarixiy ma'lumotlar, uning yaratilish tarixi va milliy g'ururni shakllantirishdagi ahamiyati haqida ma'lumot berildi.
Tadbir doirasida talabalar tomonidan tashkil etilgan ijodiy chiqishlar, qo'shiqlar hamda she'riy to'plamlar ijro etildi. Ayniqsa, Davlat madhiyasini birgalikda ijro etish ishtirokchilar qalbida yanada katta ilhom va g'urur uyg'otdi.
Universitetda bunday ma'naviy tadbirlar muntazam o'tkazilib, yoshlarda Vatanga muhabbat, milliy qadriyatlarga hurmat va g'urur hissini kuchaytirishga xizmat qilmoqda.

Символ национальной гордости: в НИУ широко отметили 32-летие Государственного гимна!
10 декабря текущего года в Навоийском инновационном университете было организовано духовно-просветительское мероприятие, посвященное 32-летию Государственного гимна Республики Узбекистан.
В мероприятии активно приняли участие руководство университета, преподаватели, проректор по духовно-просветительской работе, коллектив преподавателей и студентов.
Мероприятие открыло руководство университета, которое выступило с речью о значении Государственного гимна и его роли в вселении гордости в сердца каждого гражданина. Также были предоставлены исторические сведения о государственном гимне, истории его создания и значении в формировании национальной гордости.
В рамках мероприятия были исполнены творческие номера, песни и поэтические сборники, организованные студентами. В частности, совместное исполнение Государственного гимна вселило в сердца участников еще большее вдохновение и гордость.
Подобные духовные мероприятия регулярно проводятся в университете и служат укреплению любви молодежи к Родине, уважения к национальным ценностям и гордости.