Navoiy innovatsiyalar universiteti Kengashining navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazildi
Navoiy innovatsiyalar universiteti kengashining navbatdagi 4-son yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishda kun tartibidagi masalalar muhokama qilindi va tegishli qarorlar qabul qilindi.
Universitet kengashi raisi, s.f.d (DSc), professor Mavlonov Jo‘rabek Yorqulovich, universitet jamoasi nomidan Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi o‘qituvchisi Ochilova Maftuna Shuhratovnani falsafa fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini qo‘lga kiritgani bilan samimiy tabrikladi. Ushbu yutuq oliygohning ilmiy salohiyatini yana-da yuksaltirish yo‘lidagi navbatdagi muhim qadamlardan biri sifatida e’tirof etildi.
Shuningdek, yig‘ilish davomida Universitet kengashi kotibasi p.f.f.d (PhD) Kubayeva Mavluda tomonidan Filologiya va tillarni o‘qitish kafedrasi dotsenti v.b.,  f.f.f.d (PhD) Kobulova Nodira Bahodir qizini dotsent ilmiy unvoniga tavsiya etish masalasi muhokamaga qo‘yildi.
Yashirin ovoz berish orqali o‘tkazilgan muhokama natijasiga ko‘ra, O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasiga tavsiya etildi.
Mazkur qarorlar universitetning ilm-fan rivojidagi ulkan qadamlarining yorqin ifodasi bo‘lib, kelajakda oliygohimiz ilmiy va pedagogik jamoasi uchun yangi marralarni zabt etishga zamin yaratadi.

The 4th meeting of the Council of Navoi Innovation University was held. The agenda items were discussed at the meeting and relevant decisions were made.
The Chairman of the University Council, DSc, Professor Mavlonov Jorabek Yorqulovich, on behalf of the university team, sincerely congratulated Ochilova Maftuna Shuhratovna, a teacher at the Department of Social and Humanitarian Sciences, on receiving the scientific degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Philosophy. This achievement was recognized as one of the next important steps towards further enhancing the scientific potential of the university.
Also, during the meeting, the Secretary of the University Council, Doctor of Philosophy in Pedagogical Sciences Kubayeva Mavluda, discussed the issue of recommending Kobulova Nodira, a teacher of the Department of Philology and Language Teaching, for the academic title of Associate Professor.
According to the results of the discussion held by secret ballot, she was recommended to the Higher Attestation Commission under the Ministry of Higher Education, Science and Innovations of the Republic of Uzbekistan.
These decisions are a vivid expression of the university's great strides in the development of science and create a basis for achieving new heights for the scientific and pedagogical team of our university in the future.