Navoiy innovatsiyalar universitetida "Filologiya va tillarni oʻqitish" kafedrasi o'qituvchilari tomonidan oʻzbek adabiyotiga munosib hissa qo'shgan zabardast ijodkor, olovqalb shoir, mahoratli tarjimon, mohir dramaturg va davlat arbobi, O'zbekiston Qahramoni, Oʻzbekiston xalq shoiri Erkin Vohidov tavalludining 88 yilligiga bagʻishlangan adabiy-badiiy kecha o‘tkazildi.
Tadbir avvalida Oʻzbekiston yozuvchilar uyushmasi Navoiy viloyat boʻlimi boshligʻi Baxriddin Sadriddinov, universitetning ma'naviy-ma'rifiy ishlar va yoshlar masalalari bo‘yicha prorektori A.Ergashov hamda Filologiya va tillarni o‘qitish kafedrasi mudiri K.Kadirovlar so‘zga chiqib, Erkin Vohidov asarlari g‘oyasi hamda  shoir shaxsiyati haqida oʻzining qimmatli fikr-mulohazalarini bildirib oʻtishdi.
Tadbir davomida Erkin Vohidov sheʼriyati, gʻazal, doston, dramalariga alohida urgʻu berilib, asarlari asosida sahna koʻrinishlari namoyish etildi. Shoir sheʼrlari asosida xalqimizning musiqiy mulkiga aylangan qoʻshiqlar jonli ijroda kuylandi.
"Filologiya va tillarni oʻqitish: oʻzbek tili" ta'lim yoʻnalishining bitiruvchi 5-kurs talabalari ishtirokida o‘tkazilgan ushbu tadbir barchaga  manzur bo‘ldi.
Tadbir soʻngida iste'dodli va iqtidorli, faol va jonkuyar talabalar universitet rahbariyati tomonidan munosib taqdirlandi.
Atoqli shoirimiz Erkin Vohidovning  yorqin xotirasi va o‘lmas asarlari biz avlodlar qalbida mangu yashaydi!

«Родина, у меня есть душа – я принадлежу тебе, я принадлежу тебе!»
По случаю 88-летия со дня рождения Эркина Вахидова, великого творца, страстного поэта, искусного переводчика, искусного драматурга и государственного деятеля, Героя Узбекистана, народного поэта Узбекистана, внесшего достойный вклад в узбекскую литературу, преподавателями кафедры «Филология и преподавание языков» Навоийского университета инноваций состоялся специализированный литературно-художественный вечер.
В начале мероприятия руководитель Навоийского областного отделения Союза писателей Узбекистана Бахриддин Садриддинов, проректор университета по духовно-просветительской работе и делам молодежи А.Эргашов и заведующий кафедрой филологии и преподавания языков К.Кадыров высказали ценные мнения о творчестве и личности поэта Эркина Вахидова.
В ходе мероприятия особый акцент был сделан на поэзии Эркина Вахидова, были представлены газели, эпосы, драмы, спектакли по его произведениям. Вживую прозвучали песни на стихи поэта, ставшие музыкальным достоянием нашего народа.
Мероприятие, которое состоялось при участии студентов 5 курса образовательного направления «Филология и преподавание языков: узбекский язык», понравилось всем.
В завершение мероприятия талантливые и талантливые, активные и увлеченные студенты были награждены должностными наградами от руководства университета.
Светлая память и бессмертные произведения нашего знаменитого поэта Эркина Вахидова будут жить вечно в сердцах наших поколений!