Universiada–2025: Kurash bo‘yicha viloyat bosqichi bo'lib o'tdi
Navoiy shahridagi yakka kurash turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabida oliy ta'lim muassasalari talabalari o'rtasida Universiada–2025 sport musobaqasining kurash turi bo'yicha viloyat bosqichi bo'lib o'tdi.
Ushbu bosqichda 100 ga yaqin talabalar g‘oliblik uchun bahs olib borishdi. Musobaqada universitetimiz talabalari ham faol ishtirok etishdi.
Navoiy innovatsiyalar universiteti "Filologiya va tillarni o‘qitish" kafedrasi "Rus tili" ta'lim yo'nalishining 2-bosqich talabasi G'afforova Nilufar Sherali qizi "Kurash" sport turidan Universiyada-2025 kurash musobaqasining viloyat bosqichida  qizlar o'rtasida 52 kg vazn toifasi bilan faxrli 1-o'rinni qoʻlga kiritib, respublika bosqichiga yoʻllanmani qoʻlga kiritdi.

1st place in the wrestling competition
The regional stage of the Universiade-2025 sports competition among students of higher educational institutions in wrestling was held at the sports school specializing in individual wrestling in Navoi.
About 100 students competed for the victory at this stage. Students of our university also actively participated in the competition.
Gafforova Nilufar Sherali, a 2nd-year student of the "Russian Language" department of the Navoi Innovation University, won an honorable 1st place in the 52 kg weight category among girls in the regional stage of the University-2025 wrestling competition in the "Kurash" sport, and qualified for the republican stage.