Universiada–2025: Kurash bo‘yicha viloyat bosqichi bo'lib o'tdi
Navoiy shahridagi yakka kurash turlariga ixtisoslashtirilgan sport maktabida oliy ta'lim muassasalari talabalari o'rtasida Universiada–2025 sport musobaqasining kurash turi bo'yicha viloyat bosqichi bo'lib o'tdi.
Ushbu bosqichda 100 ga yaqin talabalar g‘oliblik uchun bahs olib borishdi. Musobaqada universitetimiz talabalari ham faol ishtirok etishdi.
Navoiy innovatsiyalar universiteti "Filologiya va tillarni o‘qitish" kafedrasi "Rus tili" ta'lim yo'nalishining 2-bosqich talabasi G'afforova Nilufar Sherali qizi "Kurash" sport turidan Universiyada-2025 kurash musobaqasining viloyat bosqichida  qizlar o'rtasida 52 kg vazn toifasi bilan faxrli 1-o'rinni qoʻlga kiritib, respublika bosqichiga yoʻllanmani qoʻlga kiritdi.

Универсиада-2025: состоялся региональный этап по борьбе
Региональный этап спортивных соревнований Универсиады-2025 среди студентов высших учебных заведений по виду борьбы прошел на базе спортивной школы, специализирующейся на индивидуальных видах борьбы в городе Навои.
На этом этапе за победу боролись около 100 студентов. В конкурсе активное участие приняли и студенты нашего университета.
Гаффорова Нилуфар Шералиевна, студентка 2 курса отделения «Русский язык» Навоийского инновационного университета, заняла почетное 1 место в весовой категории 52 кг среди девушек на региональном этапе соревнований Универсиады-2025 по борьбе в виде спорта «Кураш» и вышла в республиканский этап.