Davlat tilida ish yuritish: o‘quv-amaliy seminar
2025-yil 25-fevral kuni Navoiy Innovatsiyalar Universitetida “Ijtimoiy-gumanitar fanlar” kafedrasi o‘qituvchilari PhD Lobar Suvonova va PhD Maftuna Ochilova tomonidan “Davlat tilida ish yuritish” mavzusida o‘quv-amaliy seminar tashkil etildi.
Seminarda universitet Iqtidorli talabalar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i Elnur Abdualimov ishtirok etib, talabalar bilan o‘z fikr va mulohazalarini bo‘lishdi. Tadbir davomida talabalar ish qog‘ozlari turlari, ularni to‘g‘ri rasmiylashtirish qoidalari bo‘yicha nazariy bilimlarga ega bo‘lishdi.
Shuningdek, amaliy mashg‘ulotlar orqali ayrim hujjatlar namunalarini yozib, o‘z bilimlarini mustahkamlash imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Seminar yakunida faol ishtirok etgan talabalarga tafakkur qanoti bo‘lmish kitoblar esdalik sovg‘a sifatida topshirildi.

Ведение дел на государственном языке: учебно-практический семинар
25 февраля 2025 года в Навоийском инновационном университете прошел учебно-практический семинар на тему «Ведение дел на государственном языке», организованный преподавателями кафедры «Социально-гуманитарные науки» доктором философии Лобар Сувоновой и доктором философии Мафтуной Очиловой.
В семинаре принял участие начальник отдела по работе с одаренными студентами университета Эльнур Абдуалимов, который поделился своими мыслями и мнениями со студентами.
В ходе мероприятия студенты получили теоретические знания о видах деловых документов и правилах их правильного оформления. У них также была возможность закрепить свои знания, написав несколько образцов документов с помощью практических упражнений.
В конце семинара студентам, принявшим активное участие, в качестве сувениров были вручены книги, которые служат носителем мысли.