Davlat tilida ish yuritish: o‘quv-amaliy seminar
2025-yil 25-fevral kuni Navoiy Innovatsiyalar Universitetida “Ijtimoiy-gumanitar fanlar” kafedrasi o‘qituvchilari PhD Lobar Suvonova va PhD Maftuna Ochilova tomonidan “Davlat tilida ish yuritish” mavzusida o‘quv-amaliy seminar tashkil etildi.
Seminarda universitet Iqtidorli talabalar bilan ishlash bo‘limi boshlig‘i Elnur Abdualimov ishtirok etib, talabalar bilan o‘z fikr va mulohazalarini bo‘lishdi. Tadbir davomida talabalar ish qog‘ozlari turlari, ularni to‘g‘ri rasmiylashtirish qoidalari bo‘yicha nazariy bilimlarga ega bo‘lishdi.
Shuningdek, amaliy mashg‘ulotlar orqali ayrim hujjatlar namunalarini yozib, o‘z bilimlarini mustahkamlash imkoniyatiga ega bo‘ldilar. Seminar yakunida faol ishtirok etgan talabalarga tafakkur qanoti bo‘lmish kitoblar esdalik sovg‘a sifatida topshirildi.

Conducting business in the state language: educational and practical seminar
On February 25, 2025, an educational and practical seminar on the topic “Conducting business in the state language” was organized at Navoi Innovation University by the teachers of the “Social and Humanities” department, PhD Lobar Suvonova and PhD Maftuna Ochilova.
The head of the University’s Department of Work with Gifted Students, Elnur Abdualimov, participated in the seminar and shared his thoughts and comments with the students.
During the event, students gained theoretical knowledge on the types of business papers and the rules for their correct preparation. They also had the opportunity to write samples of some documents through practical exercises and consolidate their knowledge.
At the end of the seminar, students who actively participated were presented with books that are a wing of thinking as a souvenir.
Conducting business in the state language is an important aspect of the culture of official communication!