NIU professor-o‘qituvchilarining ilmiy yutuqlari e’tirof etildi
Navoiy innovatsiyalar universitetida ilmiy salohiyatni oshirish, ta’lim sifatini yanada rivojlantirish yo‘lida yana bir muhim natijaga erishildi. Universitet Kengashining 8-son yig‘ilishida kengash raisi, s.f.d. (DSc), professor Mavlonov Jo‘rabek Yorqulovich ilmiy unvon va darajaga ega bo‘lgan professor-o‘qituvchilarni samimiy qutlab, ularning yutuqlarini alohida e’tirof etdi.
Mazkur yig‘ilishda p.f.f.d. (PhD) Kubayeva Mavluda Baxtiyor qizi Universitet Kengashi tavsiyasiga asosan dotsent ilmiy unvonini, shuningdek, Filologiya va tillarni o‘qitish kafedrasi o‘qituvchisi Payzulayeva Ra’no Mahmudovna f.f.f.d. (PhD) ilmiy darajasiga ega bo‘lganligi munosabati bilan universitet rahbariyati tomonidan taqdirlandilar.
Bu yutuqlar universitet ilmiy salohiyatining yuksalishiga, ta’lim jarayonining sifat jihatdan o‘sishiga hamda yosh tadqiqotchilarni ilmiy izlanishlarga ruhlantirishga xizmat qilishi bilan ahamiyatlidir. Navoiy innovatsiyalar universiteti jamoasi ilm-fan rivojiga o‘z hissasini qo‘shish yo‘lida izchil harakat qilishda davom etmoqda.

Признаны научные достижения профессоров и преподавателей НИУ
Еще один важный результат достигнут в Навоийском инновационном университете в плане повышения научного потенциала и дальнейшего развития качества образования. На 8-м заседании Совета университета председатель Совета, доктор политических наук, профессор Мавлонов Журабек Ёркулович искренне поздравил профессоров и преподавателей, имеющих ученые звания и степени, и особо отметил их заслуги.
Руководство университета искренне поздравило доктора философии (PhD) по педагогическим наукам Кубаеву Мавлюду Бахтиёр с присвоением ученого звания доцента по рекомендации Совета университета, а также преподавателя кафедры филологии и преподавания языков Пайзулаеву Раъно Махмудовну с присвоением ученого звания доктора философии (PhD) по филологии и пожелало ей дальнейшей научной деятельности.
Эти достижения значимы тем, что способствуют повышению научного потенциала университета, улучшению качества образовательного процесса, а также стимулируют молодых исследователей к научной деятельности. Коллектив Навоийского инновационного университета продолжает последовательно работать над внесением вклада в развитие науки.